[Gallery not found]

co warto wiedzieć o sesji noworodkowej - najczęściej zadawane pytania

Sesja noworodkowa – co to takiego, od czego zacząć i jak się przygotować?

Przygotowaliśmy garść informacji na ten temat, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.
Nasze przykładowe prace znajdziesz tutaj: portfolio sesji noworodkowych oraz tutaj: sesje noworodkowe na blogu

Jeśli chcesz zapytać o ofertę lub umówić się na sesję kliknij: formularz kontaktowy z fotografem

Kiedy najlepiej rozpocząć poszukiwania fotografa noworodkowego?

Rekomendujemy rozpoczęcie poszukiwań fotografa noworodkowego, kiedy jesteś jeszcze w ciąży.
Dlaczego? Ponieważ to ostatnie chwile, kiedy masz sporo wolnego czasu, możesz się spokojnie zastanowić i świadomie podjąć decyzję. Po porodzie Twoje życie zmienia się, a pierwsze dni życia maluszka mijają szalenie szybko. Masz dużo nowych obowiązków, często jesteś przemęczona i zwyczajnie możesz zapomnieć o realizacji sesji noworodkowej. Kontaktując się z nami przed porodem, możesz nas poznać, uzyskać odpowiedź na wszelkie trapiące Cię pytania, opowiedzieć jaki efekt na fotografiach chciałabyś uzyskać. Mamy czas na zaplanowanie sesji i ewentualne dokupienie rekwizytów w wybranym przez Ciebie stylu.

fotograf_częstochowa_sesja_noworodkowa_kraków_łódź_dziecięca_15

Kiedy umówić się na sesję noworodkową?

Najlepszy czas to 7-14 dzień od urodzenia.
Dziecko w ciągu pierwszych 14 dni swojego życia jest giętkie (pamięta pozycję z brzuszka Mamy, dobrze czyje się trzymając nóżki na brzuszku), śpi długo i głęboko, nie ma problemow z kolka czy tez problemow skórnych. Jeśli wykonasz sesje w tych dniach, wzrasta prawdopodobieństwo, że sesja przebiegnie bezproblemowo, a zdjęcia będą słodkie i urocze.

Idealnie jest wybrać się na sesję ciążową, aby poznać osobiście fotografa, który wykona zdjęcia Twojemu dziecku. Dobrze jest zobaczyć czy nadajecie na tych samych falach, bo szalenie ważne jest wspólne porozumienie oraz zbliżone poczucie estetyki. Można również zadać masę pytań i ustalić takie szczegóły jak np. kolorystykę zdjęć. Oczywiście możesz umówić się na spotkanie bez sesji ciążowej czy też porozmawiać z nami przez telefon.

Przybliżony termin sesji najlepiej wstępnie jest zarezerwować będąc jeszcze w ciąży. Dzięki temu wiemy mniej więcej, kiedy może odbyć się sesja, co uwzględniamy przy planowaniu naszych innych zobowiązań. Po porodzie prosimy o informację np. sms, że Maleństwo jest już na świecie. W tym czasie możemy już ustalić konkretny termin sesji pasujący Tobie, mężowi oraz w dogodnym czasie dla dzidzi.

fotograf_częstochowa_sesja_noworodkowa_kraków_łódź_dziecięca_15

Co ze sobą zabrać na sesję?

– ubrania dla Mamy i Taty do wspólnego zdjęcia,
– zapas pampersów bez wzorków jeśli to możliwe, pieluszkę tetrową, ulubiony kocyk
– pokarm dla Dziecka x3 porcji
– ubranka dla Dziecka na przebranie
– białe body
– dobry humor :)

fotograf_częstochowa_sesja_noworodkowa_kraków_łódź_dziecięca_25

Czy w studio znajdują się rekwizyty do sesji?

FleszKa Studio posiada zbiór starannie wybranych kocy, koszyków, teł, podłóg, opasek, czapeczek, ubranek i innych rekwizytów sesyjnych do sesji noworodkowych z których chętnie korzystamy. Większość gadżetów, które możecie obejrzeć na naszej stronie są dostępne w studio.

fotograf_częstochowa_noworodkowy_dziecięcy_ciążowy_studio_kraków_16

Jeśli masz pytania lub chcesz zapytać o dostępność terminu, kliknij: formularz kontaktowy z fotografem lub napisz wiadomość pod info@fleszkastudio.pl