5 sposobów na oryginalny i niebanalny ślub. Fotograf ślubny Częstochowa, Kraków

Organizujesz wesele i poszukujesz fotografa na ślub w mieście Częstochowa lub Kraków? Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak sprawić, aby Twój Wielki Dzień był wyjątkowy i niebanalny.

Uwielbiamy wszystko co nietuzinkowe i oryginalne, nie tylko jeśli chodzi o sesja noworodkowa, fotografia dziecięca czy też zdjęcia rodzinne, ale przede wszystkim o reportaż ślubny. O ile w czasie realizacji większości sesji mamy wpływ na ich kształt, w przypadku fotografowania ślubu polegamy na Waszej kreatywności. Oczywiście dobieramy najkorzystniejsze tło (zwłaszcza fotografując portrety oraz detale) komponujemy najlepszy kadr, jednak korzystamy z elementów przygotowanych przez Was / znalezionych w fotografowanych miejscach. Możemy jednak przed ślubem podpowiedzieć Wam jak sprawić, by ślub był mniej tradycyjny, a bardziej oryginalny i spersonalizowany. Dzięki temu Wasze zdjęcia ślubne zrealizowane na przykład zarówno w mieście Częstochowa jak i Kraków, Katowice czy gdziekolwiek w cała Polska będą wzruszającą pamiątką.

Motyw przewodni wymarzonego ślubu

1. Wybierz motyw przewodni ślubu ujednolicony kolorem. Rustykalny? Retro? marynarski? a może motywem przewodnim będą pastelowe kolory albo filmy? Zastanów się nad prostym elementem, który sprawi, że Wasz ślub będzie od początku do końca spójny i spersonalizowany.

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_09

oryginalne nietypowe zaproszenia ślubne

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_24

Oryginalne i nietypowo zaprojektowane zaproszenia ślubne

2. Zaproszenia ślubne. Kiedy wybraliście już temat przewodni Waszego najpiękniejszego dnia w życiu, przemyślcie zaproszenia. To pierwszy moment kiedy możecie zaskoczyć i zaciekawić swoich gości. Jest wiele na rynku dostępnych gotowych wzorów zaproszeń. Niestety często są one mało interesujące, podobne do siebie, standardowe. Zaproszenia ślubne mogą być nietypowe, niepowtarzalne i zaskakujące. Co więcej są w stanie wiele powiedzieć o charakterze Państwa Młodych i planowanej ceremonii. Ze zdjęciem lub bez, eko, retro, minimalistyczne lub luksusowe. Możliwości jest wiele. Jednak jedyne w swoim rodzaju zaproszenia to dopiero początek…

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_05

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_20

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_19

fotograf_ślubny_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_04

Logo ślubne

3. Zaprojektujcie Wasze ślubne logo, specjalnie na tą okazję. Logo związane z motywem – znak rozpoznawczy Waszego, jedynego w swoim rodzaju ślubu. Znak ten możecie umieścić wszędzie, od kopert i zaproszeń, po winietki na stół, upominki dla gości, tableau (rozpiska stołów i usadzonych przy nich gości weselnych w formie dużej tablicy ustawianej przed wejściem do budynku), numery stołów, girlandy, etykiety na butelki, pudełka na ciasta, drogowskazy, rejestrację samochodu ślubnego i wszelkie inne ozdoby wg Waszych pomysłów i potrzeb. Jeśli nie macie możliwości osobiście zając się identyfikacją graficzną ślubu, Flesz.Ka Studio chętnie Wam w tym pomoże.

logo_zaproszenie_ślubne_oryginalne_nietypowe
logo_zaproszenie_ślubne_oryginalne_nietypowe_kraków

Sezonowe kwiaty

4. Kwiaty są jednym z najpopularniejszych dekoracji ślubnych. Są również dość kosztowne, zwłaszcza, te wyszukane i sprowadzane z odległych miejsc. Warto zastanowić się nad wykorzystaniem kwiatów sezonowych kwitnących w konkretnych miesiącach w danym miejscu. Niedoceniane słoneczniki, chabry, rumianki, gipsówka czy też nasze ulubione piwonie (i wiele innych) mogą stanowić zaskakującą ozdobę, lub nawet tworzyć motyw przewodni. Przykładowo styl rustykalny, country czy też folk idealnie skomponują się z wymienionymi wyżej sielskimi kwiatami.

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_08

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_02

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_01

Stylowe dodatki. Nie bójmy się koloru!

5. Detale są szalenie ważnym elementem ślubu. Odpowiednio dobrane, opowiedzą historię Pary Młodej, oraz sprawią, że ceremonia będzie niezapomniana. Im więcej uwagi poświęcisz szczegółom, tym bardziej wzbogacisz swój album ślubny. Piękne i oryginalne dodatki nie muszą zrujnować Waszego budżetu, wręcz przeciwnie, realizacje stworzone przez Parę Młodą nadadzą osobistego charakteru ceremonii. W tym właśnie miejscu wkracza fotograf ślubny, który zajmie się najlepszym wyeksponowaniem Waszej pracy na zdjęciach. Gdzie szukać inspiracji? Najłatwiej na blogach ślubnych czy też w magazynach branżowych. Pamiętajcie, możliwości są nieograniczone. Sky’s the limit!

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_04

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_07

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_06

fotograf_ślubny_częstochowa_kraków_zaproszenia_oryginalne_nietypowe_11

Jeśli uważasz nasze porady za przydatne, będzie nam miło, jeśli podzielisz się nimi ze znajomymi :)